AMANNHorizontální Navigace > Naše výrobky > Průmyslové šicí nitě > TECH X speciální nitě pro technické použití

Tech X

Barevnice ke stažení...

Charakteristika

Technické textilie dnes získávají v celosvětovém měřítku víc a více na významu. Nahrazují v nejrůznějších výrobkových oblastech čím dál více tradiční materiály, ato nikoliv bez důvodu: jsou většinou flexibilnější, funkčnější, výhodnější z hlediska nákladů, snesou vyšší zatížení / namáhání a jsou i ekologicky výhodnější - jak při výrobě, tak i při zpracování a konečném použití.

  • Tech x Performace Threads - technicky orientovaný sortimentní program šicích nití AMANN GROUP nabízí taková řešení mimo jiné pro celou oblast ochranného oblečení, pro textilie pro venkovní použití (Outdoor) a textilie solární (pro využití sluneční energie) a pro filtrační technologie. Safety first - bezpečnost především! Niť se podřizuje funkci - díky speciální surovině, zvláštní textilní úpravě a nebo díky specifické konstrukci.
  • Nitě K-tech jsou žáruvzdorné, netavící se, samozhášivé šicí nitě, vyráběné z para-aramidových vláken s dlouhým staplem (chappé) pro vysoké teploty. Bod rozkladu leží u cca. 425° C.
  • Nitě N-tech jsou žáruvzdorné, netavící se, samozhášivé šicí nitě, vyrobené z metal-aramidových vláken dlouhého staplu (chappé), pro použití ve vysokých teplotách. Bod tepelného rozkladu leží u cca. 370° C.
  • Nitě Nc-tech jsou žáruvzdorné, samozhášivé šicí nitě, vyrobené z nekonečných matal-aramidových multifilamentů pro použití ve vysokých teplotách. Bod tepelného rozkladu leží u 370° C.
  • TENARA® M 1000 TR a M 1000 HTR jsou šicí nitě, extrémně odolné vůči ultrafialovému záření (UV), povětrnostním podm. a chemikáliím a jsou vyráběné z expandovaného polytetrafluoretylénu (ePTFE) firmy Gore. Pro textilie určené k ochraně před slunečním zářením, konfekciované nitěmi TENARA a dále pro tzv. Persennings (plachty pro přikrytí lodí a člunů během jejich kotvení v přístavu) je poskytována 15-letá záruka na švy.
  • SERABOND - bondýrované nitě ze 100% PES multifilamentů, vyrobené z vysokopevnostních vláken. Serabond je kompaktní niť se zabezpečeným zákrutem.
  • Paxx 80 SNA - ze 100% Polyesteru s velmi nízkým obsahem silikonu, určené především pro šití vzduchových filtrů pro lakovny.
  • Paxx 80 SNA - ze 100% Polyesteru s velmi nízkým obsahem silikonu, určené především pro šití vzduchových filtrů pro lakovny.
  • Nit I-tech 20 je vodivá šicí nit vyrobená z nekonečných polyamidových vláken, kombinovaná s Inox / vlákno z nerez oceli, které zajistí odvod elektrického náboje nebo statické elektřiny.
  • Nit Zyex 24 je vyrobena z polyeterketonových (PEEK) nekonečných vláken. Určena pro výrobky odolné vyšším teplotám, přibližně do 334 stupňů Celsia, odolné chemicky agresivnímu prostředí.

Využití

K-tech

Pro ochranné pracovní oděvy do horkého prostředí, pracovní rukavice, ochranné oděvy pro závodní automobilový sport, oděvy pro hasiče, pro obsluhy vysokých pecí a hutníky, ochranné oděvy pro svářeče a dále na základě jejich vlastnosti brzdící energii střel i pro neprůstřelné vesty a na základě jejich odolnosti v řezu i pro kalhoty lesních dělníků a d.

Kc-tech

Pro neprůstřelné vesty, airbagy, pneumatiky, filtry, bezpečnostní ochrannou obuv, bezpečnostní ochranné oděvy a podobné aplikace.

N-tech

Pro ochranné obleční do horkého prostředí, pracovní rukavice, oděvy pro závodní automobilový a motocyklový sport, oděvy pro hasiče, vysokopecní a hutnické oděvy, ochranné oblečení pro svářeče, specielní vojenské oděvy, těžko vznětlivé textilie, vyšívací emblémy.

Nc-tech

Pro ochranné rukavice do horkého prostředí, vysokopecní oděvy, oděvy pro automobilové závodníky, ochranné bezpečnostní oděvy, ochrannou bezpečnostní obuv, sedadla letadel, airbagy, filtry pro horké plyny a podobné aplikace.

TENARA

Pro artikly určené k ochraně proti slunečnímu záření (markýzy apod.), pro stínící prvky, lodní aj. plachty, kryty na kabriolety, stany.

SERABOND

Pro šití obuvi, plachet, airbagů, různé výrobky pro volný čas.

I-tech 20

Výrobky určené k odvodu statické elektřiny – ochranná pracovní obuv, filtry.

Zyex 24

Výroba filtrů pro chemicky agresivní prostředí a horké roztoky, ochranné pracovní oblečení v chemickém průmyslu.

Dodací možnosti

Kompletní sortiment je dodáván v termínech, které potvrdíme na základě požadavku v přijaté objednávce zákazníka.

Servis

Rádi Vám poradíme ve všech otázkách spojených s možnostmi použití nití nebo s technikou šití a zpracování. Pomůžeme racionalizovat Vaši výrobu.
Stačí napsat na naši adresu. V případě potřeby řešení specifických problémů při zpracování zajišťujeme osobní návštěvu specialistů, šicích techniků.

Doporučená volba jehel

Etiketní číslo Doporučená síla jehly
K-tech 75 Nm 100 -120
K-tech 50 Nm 110 -130
K-tech 35 Nm 100 -110
Kc-tech  22 Nm 130 - 150
N-tech 70 Nm 80 - 100
N-tech 40 Nm 100 -120
Nc-tech 60 Nm 100 - 120
Nc-tech 40 Nm 110 - 130
Nc-tech 34 Nm 120 - 130
Nc-tech 20 Nm 120 - 140
Nc-tech 11 Nm 180 - 200
TENARA® M 1000 TR Nm 100 - 110
SERABOND 40 Nm 90 - 120
SERABOND 30 Nm 110 - 130
SERABOND 20 Nm 120 -140
Paxx 80 SNA Nm 100 -120
I-tech 20 Nm 120 -140
Zyex 24

Nm 120 -140